Niejednokrotnie stajemy przed wyborem odpowiedniego prezentu dla dziecka. Okazja zawsze się znajdzie. Urodziny, Dzień Dziecka, Święta, Chrzciny czy chociażby odwiedziny u znajomych mających pociechę, którą chcielibyśmy czymś obdarować itp. Podstawowymi kryteriami przy wyborze prezentu są płeć, wiek i zainteresowania dziecka.

Bardzo często wybór nie jest to taki prosty, pomimo że sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnego rodzaju upominków. Już nie wspominając o sklepach internetowych, w których znajdziemy wszystko czego tylko dusza zapragnie.

Jako, że sama ostatnio zastanawiałam się nad prezentem urodzinowym dla Filipa pomyślałam, że przygotuję dla Was kilka przykładowych pomysłów zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki.

Prezenty dla chłopca

Pomysła na prezent dla chłopca - pierwsze urodziny

  • Oops Drewniane klocki 50 szt. – tulandia.pl
  • Janod Rakieta magnetyczna – mamissima.pl
  • Done by Deer Komplet naczyń – mamissima.pl
  • Lego Duplo – smyk.pl
  • Jeździk – smyk.pl
  • Tidlo Drewaniane puzzle touch and feel Farma – www.coocoo.pl
  • Plecak ze smyczą Skip Hop – bobomio.pl
  • Janod Piramida wieża 10 kostek Wyścig – www.coocoo.pl

 

Prezenty dla dziewczynki

Pomysła na prezent na pierwsze urodziny dla dzieczynki

  • Plecak ze smyczą Skip Hop – bobomio.pl
  • Done by Deer Komplet naczyń – mamissima.pl
  • Tidlo Drewaniane puzzle touch and feel Bugs – www.coocoo.pl
  • Lalka Metoo – lalkametoo.pl
  • Kids Concept Wózek pchacz – mamissima.pl
  • Janod Sensoryczny sorter kształtów Ocean – fabrykawafelkow.pl
  • Dumel Discovery Arka Noego – smyk.pl
  • Djeco Drewniana zabawka do ciągnięcia Królik – www.coocoo.pl

Przeczytaj też

14 komentarzy

Reply

Super! Mysle, że Magda dokonała fajnych praktycznych wyborów w sam raz dla roczniaka. Ja sama kupując prezent nie wiem
Czym sie kierowałam. W każdym razie kupiłam mojej małej kuchnie bo była świetna z ikei. Troche sie nia bawi, ale wydaje mi sie, ze nadto przesadziłam z wyborem. Corka dostała rownież nocnik grający od swojej cioci. Super prezent polecam Drogie mamyfirmy fisher price. Super zabawa motywująca malca do korzystania w nocniczka;)

Reply

Patrycja, dzięki za opinie. Słyszałam o grającym nocniczku, ale nie byłam do niego przekonana. Skoro jednak tak fajnie sie u Was sprawdził, to moze Filipowi tez przypadnie do gustu. Pozdrawiam!

Reply

Prezenty jak najbardziej odpowiednie dla roczniaka. Jako mama dwu letniej dziewczynki polecam zabawki firmy djeco,janod, haba.

Reply

Znam i jestem zauroczona zabawkami firm, które wymieniłaś! Są ponadczasowe, piękne, a przede wszystkim rozwijają kreatywność dziecka. Dzięki za opinie i zachęcam do śledzenia DailyMum. Wkrótce pojawi sie wpis o zabawkach dla starszych dzieci. Pozdrawiam

Reply

Doskonała podpowiedź z wyborem prezentu dla małego dziecka, szczególnie dla tych, którzy tych dzieci nie mają a chcą obdarować maluszka upominkiem. Może kiedyś pojawi się wpis z podziałem cenowym na prezenty tańsze i droższe? Pozdrawiam, Martyna

Reply

Martyna, cieszę sie, ze prezentowe pomysły Ci sie podobają. Możliwe, ze wkrótce pojawi sie wpis na temat, który zaproponowałaś. Zachęcam do śledzenia DailyMum. Miłego dnia!

Reply

Prezent dla dziecka? A co wtedy, jak dziewczynka zapragnie dostać ciężarówkę a chłopiec lalkę? Spełniamy te marzenia, czy kierujemy się swoim własnym wyborem typu: dziewczynka- wózek, chłopiec- samochód. Oczywiście , problem dotyczy dzieci starszych, ale jest. Myślę, że dziecku należy pozwolić na zabawę tymi zabawkami, którymi chce, bo to jak i czym się bawi to przede wszystkim poznawanie .

Reply

Ulu uważam, że nadinterpretujesz i niepotrzebnie dodajesz do wpisu ideologie pt. chłopiec piłka, dziewczynka lalka. Jak głosi sam tytuł to są POMYSLY nikt Ci niczego nie narzuca. Być może masz tak, że jak ktoś coś Ci proponuje to uważasz to za rozkaz – Twoja sprawa. Mój syn dostał np. Arkę Noego która jest niby w prezentach dziewczecych i jest zachwycony. Mam wrażenie, że na sile kupisz dziewczyncr piłkę żeby udowodnić swoją rację, a dIecko niewiele cię obchodzi. Zaskoczyło mnie również twoje wzburzenie przy tak przyjemnym temacie. To tylko pomysły więc możesz spuścić powietrze.

Reply

Dlatego czasem najlepiej dowiedzieć się od rodziców dziecka czym się interesuje lub czego aktualnie potrzebuje. Ja przedstawiłam przykładowe propozycje dla osób, które nie mają pomysłu czym obdarować maluszka. Każda z nich jest sprawdzona przez mojego synka lub dzieci moich znajomych. Pozdrawiam serdecznie

Reply

Super wpis, fajne prezenty 🙂 Pytania zawsze jakieś padną, wątpliwości. A humorystycznie – ” a co w tedy jak dziewczynka okaże się być chłopcem? ” 😉

Reply

Pani Ulu, prawda jest też taka, że małe dziecko pokroju Filipa, nie powie jeszcze czym chce się bawić. Kupowanie mu zabawek jest pewnym rodzajem eksperymentów, rozwijania jego wyobraźni, przyszłych zainteresowań. Moja Julka nie jest syndromem typowej dziewczynki i wiele osób mówiło mi, że chowam małe gender. O co chodzi? O to, że nie lubi lalek, woli psy. Nie chodzi w typowych falbankach rodem księżniczki, tylko w luzackich koszulkach ze śmiesznymi napisami. Kiedy widzi ciężarówkę – buzia Jej się cieszy. Oczywiście nie brakuje Jej przy tym subtelności i delikatności oraz typowo dziewczęcych zabawek. Zmierzam do tego, że czasem trzeba spojrzeć na wychowanie dziecka mniej restrykcyjnie. Pani postawa jest moim zdaniem bardzo hermetyczna. Nie dopuszcza Pani do siebie tego, że rodzic może dać propozycje, że może wyjść z inicjatywą, a co zrobią z tym inni – ich sprawa. Uważam, że jeśli Autorka tekstu daje PRZYKŁADY zabawek, nie będzie wrzucać do worka propozycji dla chłopaka lalki Barbie 🙂 To tak, jakby Pani miała napisać artykuł o jedzeniu dla psów i chciała przeforsować w nim na siłę kocią karmę. Pozdrawiam i więcej dystansu życzę. 🙂

Reply

Droga Karolino, mój wpis , to nie atak, tylko propozycja dyskusji na dany temat. Oczywiście dopuszczam wszelkiego rodzaju propozycje i inicjatywy, myślę, że są nawet pomocne i wskazane. Mam wrażenie , że nie przeczytała Pani dokładnie tego, o czym mówię. Podsumowując, napisała Pani dokładnie to, co ja, tylko innymi słowami. Również pozdrawiam.

Reply

Pomysły super 😉 Alex za chwilkę kończy rok i temat dla mnie bardzo aktualny. To co bym dorzuciła do listy z własnych pomysłów to namiot/tipi/domek do zabaw. Pozdrawiam 😉

Reply