Kim dla mnie jest Tata? Kimś absolutnie wyjątkowym. Kimś, kto pozwala prawie na wszystko, a na pewno na więcej niż mama. Kimś odważnym, mądrym, odpowiedzialnym.
Mój tata postawił w tej kwestii poprzeczkę bardzo wysoko.

Na przełomie ostatnich lat rola ojca bardzo się zmieniła. Kiedyś był on odpowiedzialny głównie za zabezpieczenie finansowe rodziny. Był jej żywicielem, podczas gdy kobieta zajmowała się dziećmi i domem. Nie uczestniczył i nie angażował się w domowe obowiązki w takim stopniu jak teraz.

Czasy się zmieniły i dziś jest nieco inaczej. Mężczyzna angażuje się w wychowanie i opiekę nad dzieckiem. Ma nawet możliwość i przywilej towarzyszenia kobiecie podczas porodu. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Mój tata nie mógł nawet wejść na oddział w szpitalu, w którym się urodziłam. Wymieniali się z mamą w drzwiach liścikami, opisując w nich emocje związane z pojawieniem na świecie ich dziecka.
Teraz tata kąpie dziecko, karmi, chodzi z nim do lekarza, bawi się. Dzięki temu tworzy się między nimi ogromna, emocjonalna więź. Myślę, że udział ojca w wychowaniu dziecka, a zwłaszcza syna, ma ogromne znaczenie. Kto lepiej pokaże mu męskie wzorce? Kto wprowadzi go w męski świat lepiej niż Tata?

Korzystając z okazji chciałabym zwrócić się do Mojego M.

Jesteś absolutnie wspaniałym tatą! Uwielbiam patrzeć jak zajmujesz się naszym synkiem. Inspiruje mnie Twoja kreatywność w Waszych wspólnych zabawach. Wybaczam Wam nawet gigantyczny bałagan, który wokół siebie wtedy robicie. Cudownie widzieć szczęście na twarzy Filipa, gdy wracasz z pracy. Cieszę, się że macie Wasze wspólne chwile takie jak kąpiel, spacery, budowanie wieży z klocków czy robienie bazy z kojca. Uważam, że jest to niezwykle ważne. Dziękuję za Twoje opanowanie, podczas gdy ja czasem reaguje zbyt emocjonalnie. Dziękuję, że jesteś z nami, a nie przy nas. Zawsze wiedziałam, że będziesz świetnym tatą. Jednak rzeczywistość przekroczyła moje wyobrażenia.

Jestem szczęściarą, że w moim życiu są tacy wspaniali mężczyźni.

Dzień taty - DailyMum

 

Przeczytaj też

3 komentarzy

Reply

Dzięki 🙂 Bycie „doskonałym” dla Was to czysta przyjemność.

Reply

Cudownie napisane Madziu!

Reply

Dziękuję!

Opublikuj

Wymagane pola zaznaczone s *