W sobotę świętowaliśmy pierwsze urodziny Filipa. Było to wielkie święto dla Naszej całej rodziny w związku z czym postanowiliśmy je hucznie uczcić w gronie najbliższych.

Od samego rana w naszych głowach roiło się od wspomnień. Ze łzami w oczach ze wzruszenia przypominaliśmy sobie zeszłoroczne wydarzenia związane z przyjściem na świat Filipa. Nie mogliśmy jednak za bardzo się rozkleić, bo pracy związanej z przygotowaniem przyjęcia było „po kokardy”.

Przyjęcie planowałam z dość dużym wyprzedzeniem, ponieważ mając pod opieką roczniaka, logistyka takiego przedsięwzięcia nie jest wcale taka prosta. Dobór odpowiednich dekoracji, przygotowanie urodzinowego menu oraz zorganizowanie zakupów – było tego wszystkiego całkiem sporo.

Pierwsze urodziny – pomysły i inspiracje

Na początku zdecydowałam się na biało-błękitno-niebieską kolorystkę. Podczas poszukiwań elementów dekoracyjnych przyszedł mi do głowy pomysł na urodziny „W chmurach”. I tak oto stworzyłam podniebny charakter urodzin mojego synka. Zdaję sobie sprawę, że jubilat nie będzie pamiętał tych urodzin, ale cudowne emocje które towarzyszyły wszystkim gościom na przyjęciu na pewno na niego wpłynęły, a my za kilka lat pokażemy mu zdjęcia i o wszystkim opowiemy. Jeśli chodzi o menu to ze względu na liczną ilość osób (ponad 20) zdecydowałam się na 2 szwedzkie stoły. Na pierwszym można było znaleźć sałatki, zimne przekąski, deski różnorodnych serów i wędlin. Drugi stół obfitował w słodkości. Poza tym na powitanie każdy z gości został poczęstowany zupą krem z pomidorów lub prowansalskim kremem z porów do wyboru.

Ps. Bardzo dziękuję osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniach naszego urodzinowego święta <3

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Może zainspirują kogoś do zorganizowania przyjęcia o podniebnej tematyce.

Dekoracje na pierwsze urodziny

Urodzinowe dekoracje – gdzie kupić?

  • Tort na zamówienie – cukiernia Meryk
  • Kubki, talerzyki, łyżeczki w błękitne romby; słomki do napojów, balony confetti – Pan Talerzyk
  • Czapeczki urodzinowe, świeczka na tort, kubki i talerzyki ze wzorem samolotu, dekoracja wisząca z samolotem i chmurami – partybudziki.pl
  • Girlanda z chmurkami i balonami; girlanda z błękitnymi flagami – partybox.pl

Przeczytaj też

6 komentarzy

Reply

Szkoda ze takie ciemne te zdjecia 🙁

Reply

Dzięki za sugestię. Wezmę ją pod uwagę w kolejnych wpisach. Pozdrawiam serdecznie

Reply

„Macierzyństwo to taki zawód, w którym nie można pracować na zmiany.” Czy to zawód, czy bezwarunkowa miłość?
Bardzo pięknie zaczyna się ten blog. Codzienna mama, to mama na zawsze, bez względu na wszystko. Myślę, że każdy, kto tu trafi , znajdzie coś dla siebie, może nawet skorzysta z rad i pomysłów, jakie podajesz. Fajna szata graficzna i zdjęcia. Gratuluję pomysłu i zapału.

Reply

Dziękuję za tak miłe słowa. Dodają skrzydeł. Zachęcam do śledzenia DailyMum. Pozdrawiam

Reply

Poproszę o link tej cukierni . Dziekuje 🙂 ps. Super pomysł na tematyczne urodziny <3

Reply

Dziękuję! Adres mailowy cukierni – meryk.pl

Opublikuj

Wymagane pola zaznaczone s *