26 maja – Dzień Matki, Mój Pierwszy Dzień Matki i pierwszy dzień istnienia Daily Mum.

Dzień Matki jest wyjątkowym świętem obchodzonym co roku jako wyraz szacunku, miłości i podziękowania za pracę i trud jaki mamy wykonują każdego dnia. Początki tego święta sięgają już czasów starożytnych, gdy kultem otaczano matki – boginie, symbole płodności i urodzaju.

Jest to dzień kojarzony z własnoręcznie wykonanymi przez dzieci laurkami, bukietami kwiatów, upominkami, przedstawieniami w przedszkolach i szkołach przygotowanymi specjalnie dla naszych mam.

Dla mnie w tym roku ten Dzień zyskał nieco inne znaczenie. Od ponad 11 miesięcy jestem Mamą. Odkąd nią zostałam niejednokrotnie miałam ochotę upaść do stóp mojej Mamy i powiedzieć: „Dziękuję”. Dopiero teraz tak naprawdę wiem i rozumiem za co chciałabym dziś podziękować mojej mamie.

Moja Mamo, przede wszystkim dziękuję Ci że mnie urodziłaś. Za każdą minutę. Za każdą nieprzespaną noc. Za to, że byłaś lekarzem gdy chorowałam; nauczycielem gdy potrzebowałam pomocy w nauce; najlepszą kucharką na świecie gdy przygotowywałaś dla mnie posiłki. Dbałaś, opiekowałaś i troszczyłaś się o mnie każdego dnia. Stawiałaś moje dobro i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Za to, że dałaś mi tyle możliwości rozwoju i motywowałaś mnie do działania. Przepraszam, że czasem Cie nie doceniałam. Przepraszam, że wielokrotnie buntowałam się. Teraz już rozumiem, że stawiane przez Ciebie granice miały uchronić mnie przed złem tego świata.

Dla mnie bycie Mamą to odpowiedzialność od pierwszego wejrzenia i wszechogarniająca miłość, która z dnia na dzień staje się coraz silniejsza. W momencie pojawienia się w naszym życiu dziecka nagle wszystko się zmienia. Następuje przewartościowanie dotychczasowego życia. W naszych rękach spoczywa los małego, bezbronnego człowieka, który jest zdany tylko na nas. Nagle odkrywamy w sobie pokłady energii, o które nigdy siebie nie podejrzewałyśmy. A w tych trudnych momentach zwątpienia i zmęczenia, które każda z nas czasem miewa, nagle nasze dziecko pierwszy raz się uśmiecha, podnosi główkę, zaczyna gaworzyć, raczkować, siedzieć, słyszymy pierwsze „Mama”, udaje mu się samodzielnie stanąć…

Kochane Mamy, życzę Wam spokoju, zdrowia i szczęścia w każdej sferze życia. Życzę Wam determinacji w realizowaniu Waszych planów. Życzę Wam znalezienia wolnej chwili i zrobienia czegoś tylko i wyłącznie dla siebie.
Jesteście wspaniałe i wykonujecie kawał dobrej roboty. Każdego dnia.

Daily Mum będzie stanowić dziennik zawierający moje doświadczenia, inspiracje, pomysły i plany. Czasem będzie cukierkowo, a czasem wręcz przeciwnie. Będzie prawdziwie. O codzienności. O zwykłych sprawach w niezwykłym życiu Daily Mum.

Przeczytaj też

Opublikuj

Wymagane pola zaznaczone s *